Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024-2027
Program rządowy „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024-2027”
Celem programu jest dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024-2027.
Dotacja jest przeznaczona na wypłatę dodatku motywacyjnego oraz na pokrycie kosztów składek od tego dodatku.
Dodatek motywacyjny otrzymują wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego lub na ich zlecenie.
Czas realizacji programu 01.07.2024 – 31.12.2027 rok.
„CYFROWO AKTYWNI SENIORZY LUBELSZCZYZNY”
KWALIFIKACJA?AKCJA!- AKTYWIZACJA ZAWODOWA Z OHP
Celem głównym projektu jest udzielenie dla 100 osób młodych w wieku 15-29 lat wsparcia prowadzącego do nabycia kwalifikacji lub kompetencji ważnych na rynku pracy w trakcie trwania projektu.
- Okres realizacji projektu: 01.04.2024r. do 31.08.2025r.
- Zasięg projektu: województwo lubelskie
- Grupa docelowa: 100 uczestników (55K 45M)
- Wartość projektu: 3 074 938,82 zł
- Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 2 613 698,00 zł
Projekt skierowany jest do osób:
- zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego
- w wieku 18-29 lat (w chwili przystąpienia do projektu osoba musi mieć ukończony 15 rok życia i jednocześnie nie mieć ukończonego 30 roku życia),
- które posiadają status osoby pozostającej bez pracy (biernej zawodowo, bezrobotnej lub należącej do kategorii NEET)
- zapraszamy także osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz kobiety do 30 r.ż. wychowujące dzieci do 6 r.ż.
Udział w projekcie jest bezpłatny!!
Czytaj dalejWebinarium dla seniorów.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego organizuje webinarium dla seniorów i ich opiekunów „Jak samodzielnie weryfikować oferty inwestycyjne. Okazja czy oszustwo – sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną”, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej i
Komendą Główną Policji, w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. Webinarium odbędzie się 20 września 2024 roku (10:00-13:15)
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza zgłoszeniowego:
https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=90042&p_id=18
Żywność
Diagnoza potrzeb
Gmina Włodawa planuje przystąpić do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, który finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Z uwagi na powyższe Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Włodawie prosi o kontakt osobisty lub telefoniczny osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia i spełniające kryteria określone w Programie.
Niniejsza diagnoza ma na celu rozeznanie faktycznych potrzeb osób z niepełnosprawnościami
w zakresie usług asystenckich oraz posłużyć do przygotowania wniosku na środki finansowe na realizację Programu na 2025r.
Program adresowany jest do mieszkańców Gminy Włodawa:
- dzieci od ukończenia 2. roku życia do ukończenia 16. roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
- osób z niepełnosprawnościami posiadających orzeczenie:
- o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
- o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
- traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Udział w Programie jest bezpłatny!
Czytaj dalej„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025.
Podstawą prawną Programu jest art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o
Funduszu Solidarnościowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 296 i 863). Nabór wniosków przeprowadzony zostanie zgodnie z art. 13 ww. ustawy.
Na realizację Programu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczył kwotę 800 000 000,00 zł.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
Czytaj dalejPublikacja „Wsparcie dzieci i młodzieży z FASD oraz ich rodzin”
Publikacja Wsparcie dzieci i młodzieży z FASD oraz ich rodzin skierowana jest zarówno do pracowników systemu oświaty, jak i sektora zdrowia oraz rodziny, pracy i zabezpieczenia społecznego, a także rodziców i innych zainteresowanych. Poradnik autorstwa dr Teresy Jadczak-Szumiło powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Problemy tej grupy dzieci są rozległe, stąd wsparcie powinno być wielowymiarowe, a najskuteczniejsze są działania międzyresortowe, związane ze zdrowiem, rozwojem, edukacją czy rynkiem pracy. Działania poszczególnych resortów na rzecz dzieci z FASD i ich rodzin zostały zaprezentowane w rozdziale Dziecko z FASD – dlaczego pomoc powinna być systemowa?.
Czytaj dalej